Burmistrz Wasilkowa ogłasza nabór projektów w ramach budżetu obywatelskiego 2021

Plakat - nabór wniosków BO 2021.jpg

Budżet obywatelski jest formą konsultacji społecznych w sprawie przeznaczenia części wydatków z budżetu Gminy Wasilków na wskazane przez mieszkańców propozycje zadań, mieszczące się w kompetencjach Gminy.

Kwota przeznaczona na ten cel wynosi 350 tys. zł, z czego 240 tys. na projekty ogólnomiejskie i 110 tys. zł na projekty sołeckie. Kosztorys zgłoszonego projektu miejskiego nie może przekroczyć 100 tys. zł, a sołeckiego 22 tys. zł.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć?
- Projekty zgłoszone do realizacji mogą dotyczyć zarówno wydatków inwestycyjnych jak nieinwestycyjnych;
- Możesz zgłosić dowolną liczbę projektów;
- W przypadku projektu ogólnomiejskiego wnioskodawcą może być osoba mieszkająca w mieście Wasilków, a projektu sołeckiego mieszkaniec sołectwa, którego projekt dotyczy.
- Do projektu ogólnomiejskiego wymagane jest złożenie listy poparcia dziesięciu mieszkańców Gminy Wasilków;

Głosowanie odbędzie się w dniach: 22 września - 2 października 2020 r. Każdy mieszkaniec gminy Wasilków będzie mógł zagłosować na jeden projekt sołecki i jeden projekt ogólnomiejski. Do realizacji skierowane zostaną projekty w kolejności ilości uzyskanych głosów (od największej liczby do najmniejszej), do wyczerpania całej kwoty budżetu obywatelskiego.

Formularze zgłoszeniowe projektów w formie papierowej można składać w Urzędzie lub wysłać pocztą na adres: Urząd Miejski, ul. Białostocka 7, 16-010 Wasilków. Projekt należy umieścić w zamkniętej kopercie z widocznym napisem „BUDŻET OBYWATELSKI”. Jest też możliwość przesłania projektu drogą mailową na adres: budzetobywatelski@wasilkow.pl

Na stronie internetowej: www.obywatelski.wasilkow.pl znajdują się niezbędne formularze wniosków oraz szczegółowy regulamin i harmonogram BO2021.
Mieszkańcy planujący zgłoszenie projektu mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji prowadzonych w Urzędzie Miejskim:

- telefonicznie pod nr tel.: 85 718 54 00 wew. 036
- lub za pośrednictwem wskazanego wyżej adresu e-mail.

Gorąco zachęcamy mieszkańców całej gminy do dzielenia się swoimi pomysłami!

Czytaj więcej

Termin:
nie podano
Adres:
Gmina Wasilków
Kategoria:
Wydarzenia Gminne
Data ogłoszenia:
03.06.2020 00:00